Czujemy chemię do Europy! – międzynarodowa wymiana doświadczeń z Erasmus Plus

Od 2021 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Czujemy chemię do Europy, który finansowany jest ze środków programu Erasmus Plus przeznaczonych na rozwój kształcenia zawodowego.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele uczestniczą w międzynarodowych mobilnościach rozwijających kompetencje zawodowe i społeczne. Uczniowie klas techniczno-chemicznych zrealizują u zagranicznych pracodawców praktyki zawodowe, a nauczyciele poszerzą wiedzę i umiejętności w ramach obserwacji uczestniczących i wymianie doświadczeń z zagranicznymi pedagogami.

Organizacjami partnerskimi projektu są AVO w Schkopau (Niemcy) oraz CIFP Manuel Antonio w Vigo (Hiszpania).  Liderem konsorcjum projektowego jest Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność”.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli od udziału w projekcie. Doświadczenia w pracy w międzynarodowym zespole, nowe umiejętności zawodowe, udoskonalenie komunikacji w języku obcym – to tylko część kompetencji, które rozwiniecie. Czekają też wycieczki po zabytkach Europy, wrażenia kulturowe i kulinarne oraz bezcenne międzynarodowe przyjaźnie 😊

Uczniowie „Chemika na stażu w Niemczech”

Czujemy chemię do Europy! – międzynarodowa mobilność w ramach projektu Erasmus+

Chemicy na kolejnym stażu zagranicznym w ramach Erasmus+

Analitycy i technolodzy w Centrum Kształcenia Chemicznego AVO w Schkopau, czyli Erasmus + w działaniu

Międzynarodowo i praktycznie o kształceniu dla branży chemicznej

Nauczyciele z Chemika z wizytą studyjną w Niemczech w ramach Erasmus+

Skip to content