Projekt Re-Akcja Europa!

Re-Akcja Europa!, czyli ponownie uczymy się za granicą z Erasmus+

Od tego roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Re-Akcja Europa!, który finansowany jest ze środków programu Erasmus+ przeznaczonych na rozwój kształcenia zawodowego. 

W ramach projektu 15 uczniów i uczennic praktykować będzie na terenie niemieckiego Parku Chemicznego Value Park w Schkopau. Tym razem wyjadą przyszli technicy analitycy, którzy pod okiem niemieckich instruktorów zrealizują dwa tygodnie stażu w instytucji Ausbildungsverbund Olefinpartner. Ważnym elementem projektu będzie temat zrównoważonego rozwoju w branży chemicznej.

Liderem konsorcjum projektowego jest Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność”. 

Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie. Doświadczenia w pracy w międzynarodowym zespole, nowe umiejętności zawodowe, udoskonalenie komunikacji w języku obcym – to tylko część kompetencji, które rozwiniecie. Czekają też wycieczki po zabytkach Europy, wrażenia kulturowe i kulinarne oraz bezcenne międzynarodowe przyjaźnie 😊

Skip to content