Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Nauczyciele z Chemika z wizytą studyjną w Niemczech w ramach Erasmus+

Tematem wyjazdu nauczycieli do Niemieckiego Halle był System Dualny Szkolnictwa Zawodowego. Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Chemicznych miała okazję zdobywać nowe doświadczenia w ramach wizyty m.in. w centrum kształcenia praktycznego AVO w Schkopau.

Ausbildungsverbund Olefinpartner (AVO) w Schkopau – jest położone tuż przy wielkim kompleksie chemicznym w okolicy miasta Halle. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku w ramach projektu „Czuję Chemię do Europy” wzięli udział w wyjeździe studyjnym, w ramach którego mieli oni możliwość obserwowania systemu dualnego w szkolnictwie zawodowym. Wiedza zdobyta przez nauczycieli dzięki wymianie doświadczeń z zagranicznym partnerem pozwoli na inne spojrzenie na kwestię szkolnictwa zawodowego ze szczególnym udziałem pracodawcy. Wyjazd nauczycieli do Niemiec był pierwszą wizytą przed przyjazdem młodzieży z Włocławka w celu odbycia stażu zawodowego.

Projekt realizowany jest w międzynarodowej sieci współpracy, której liderem jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” z Wrocławia.

lip 7, 2021

Skip to content