Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Konkurs gastronomiczny „Barwy Jesieni”

W poniedziałek, 20 listopada w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się konkurs pn. „Barwy Jesieni”, w którym udział wzięli uczniowie 2 i 3 klas branżowych w zawodzie kucharz oraz uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

Placuszki dyniowe, zupa dyniowa, jesienny mus z jesiennego buraka z dynią o korzennej nucie, pierogi z farszem twarogowo-dyniowym, szarlotka jesienna, kotlety jesienne siekane oraz sernik dyniowy – to propozycje konkursowe, które przygotowali młodzi adepci kierunków gastronomicznych w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.

Jury zgodnie stwierdziło, że wszystkie dania były bardzo smaczne i zostały fantastycznie zaprezentowane nawiązując m.in. smakami i wyglądem do jesiennych akcentów. Ostatecznie postanowiono przyznać trzy miejsca, które wywalczyły zespoły:

1 miejsce – Sernik dyniowy
Natalia Daczkowska
Roksana Stejke
klasa 2 BKK (kucharz)

2 miejsce – Zupa dyniowa
Klaudia Frontczak
Weronika Kamińska
Klasa 2 THŻ (technik żywienia i usług gastronomicznych)

3 miejsce – Placuszki dyniowe
Kamila Weyer
Marta Radzikowska
Klasa 2 TŻ (technik żywienia i usług gastronomicznych)

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach praktycznych w Pizzerii Pesto przy ul. Zbiegniewskiej 85.

 

 

 

 

lis 21, 2023

Skip to content