Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023 – wśród projektów Park kieszonkowy przy ławeczce Marii Skłodowskiej-Curie

Wśród projektów zgłoszonych do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 znalazł się również ten dotyczący powstania Parku kieszonkowego przy ławeczce Marii Skłodowskiej-Curie. 

Głosowanie potrwa do 11 lipca 2022r., a udział w nim mogą wszyscy mieszkańcy Włocławka niezależnie od wieku. Wystarczy wybrać interesujące nas projekty w poszczególnych kategoriach oraz wypełnić elektroniczny formularz. Link do głosowania poniżej:

https://wloclawek.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/017fdec0-f84e-49dd-a17a-26482ae17615

———

Nr projektu 15 – Kategoria projektów INSTYTUCJONALNYCH

Projekt “Park kieszonkowy przy ławeczce Marii Skłodowskiej-Curie” zakłada zagospodarowanie terenu zielonego przy Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku obejmującego okolice ławeczki Marii Skłodowskiej-Curie oraz placyk po drugiej stronie chodnika. Obejmuje zagospodarowanie elementami małej architektury w postaci ławek parkowych i koszy na śmieci, rekultywację, nasadzenia drobnej zieleni oraz umiejscowienie w ciągach pieszych podłoża z kostki granitowej – nawiązującej wyglądem do istniejącej ścieżki przy Ławeczce Marii Skłodowskiej-Curie.

Przypomnijmy, że ławeczka Marii Skłodowskiej-Curie powstała z budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. Stała się miejscem częstych odwiedzin włocławian oraz punktem Wirtualnej Ścieżki Ekologicznej. Od kilku lat jest również charakterystycznym miejscem związanym z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku, której patronką jest nasza noblistka.

cze 28, 2022

Skip to content