zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Dzień Erasmus+ w Chemiku
11 marca 2022
0

W piątek w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się Dzień Erasmusa połączony z Dniem Języków Obcych. Była to okazja do podsumowania działań szkoły w ramach wymiany doświadczeń z innymi krajami.

Od kilku dni korytarze „Chemika” nabrały nowego wyglądu, a to za sprawą akcentów związanych z krajami Unii Europejskiej. Wszystko to w ramach przygotowań do Szkolnego Dnia Erasmusa oraz Dnia Języków Obcych. Podczas spotkania z zaproszonymi gośćmi podsumowaliśmy dotychczasowe działania m.in. w ramach programu Erasmus+, w którym szkoła działa od kilku lat.

Dzięki długotrwałej współpracy z Fundacją FAVEO młodzież oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku mają możliwość zdobywania nowych doświadczeń m.in. w Niemczech, Danii, Włoszech czy Hiszpanii. Dzieje się to za sprawą staży zagranicznych czy wyjazdów studyjnych. Jest to również wspaniała okazja do poznawania kultury innych krajów.

Warto dodać, że Zespół Szkół Chemicznych bierze udział w kolejnej edycji programu Erasmus+, a przez kolejne 3 lata uczniowie oraz kadra nauczycielska będzie miała możliwość kolejnych wyjazdów zagranicznych .

Skip to content