zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Chemicy na kolejnym stażu zagranicznym w ramach Erasmus+
20 listopada 2021
0

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku odbyła staż zagraniczny w ramach programu Erasmus+. Tym razem kierunkiem 2-tygodniowej wizyty był Park Chemiczny w Bitterfeld.

Technicy analitycy i technicy technologii chemicznej z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku już kolejny raz mieli możliwość odwiedzenia naszych zachodnich sąsiadów oraz zdobycia doświadczenia zawodowego. Staże zagraniczne są jednym z elementów współpracy z Fundacją Faveo. Wyjazdy finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Oprócz zdobywania doświadczenia zawodowego uczniowie mają również możliwość poznania kultury i historii naszych zagranicznych sąsiadów. W ramach wyjazdu do Bitterfeld odwiedzono m.in. takie miejsca jak Dessau, Lipsk i Wittenberg. Tego rodzaju wyjazdy są więc nie tylko wspaniałą okazją do zdobywania wiedzy i doświadczenia w ramach kierunku kształcenia ale również okazją do szlifowania języka obcego i poznawania nowych kultur.

Projekt zrealizowany w ramach programu Erasmus +, sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 

 

Skip to content