zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Nauczyciele z Chemika z wizyta studyjną w Danii w ramach Erasmus+
25 października 2021
0

W dniach 12-14 października nauczyciele z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku – Beata Nejman Magdalena Gądek i Aleksandra Razmus-Strzelecka odbyli wizytę studyjną w Danii. Był to tak zwany jobshadowing w ramach projektu Erasmus +.

Nauczyciele poznawali tam charakterystykę pracy szkoły zawodowej, obserwowali Duńskich nauczycieli przy pracy z młodzieżą, uczestniczyli w warsztatach m.in. Gastronomicznych. Szkoła ta, była tak zwaną szkołą przejściową dla młodzieży ze specjalnymi potrzebami. Nauczyciele poznawali system duńskiej edukacji, tzw. System dualny. Była to okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy z nauczycielami duńskimi.

 

Projekt realizowany jest w międzynarodowej sieci współpracy, której liderem jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” z Wrocławia.

 

Skip to content