Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

„Chemicy” z Włocławka uczyli się we Włoszech w ramach Erasmus+

We wrześniu 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych podjęli międzykulturowe wyzwanie i uczestniczyli w zagranicznych praktykach branży gastronomicznej i hotelarskiej w urokliwej Vicenzie we Włoszech.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Chemicznych przystąpił do międzynarodowego programu edukacyjnego Erasmus+ w obszarze kształcenia zawodowego, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Projekt zakłada rozwijanie umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych uczniów. Wsparciem objęto klasy o kierunkach technik analityk, technik technologii chemicznej, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik kelner.

W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku od kilku lat mają możliwość uczestniczyć w zagranicznych wizytach studyjnych, szkoleniach oraz stażach zagranicznych. Staże takie odbyła w wakacje m.in. grupa chemików, a we wrześniu tego roku również grupa z branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Tym razem kierunkiem wyjazdu zawodowego była Vicenza we Włoszech. Grupa 12 uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku przez dwa tygodnie zdobywała doświadczenie zawodowe we włoskich restauracjach i hotelach pod opieką międzynarodowych szefów kuchni. Było to wspaniałe doświadczenie zawodowe dla przyszłych pracowników tych branż, okazja do międzynarodowych kontaktów oraz do poznania kultury innego kraju.

Projekt realizowany jest w międzynarodowej sieci współpracy, której liderem jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” z Wrocławia. Zagranicznym partnerem we Włoszech była Eurocultura.

paź 5, 2021

Skip to content