Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Pierwszy dzwonek zabrzmiał także dla techników technologii chemicznej

Trzeci rocznik absolwentów gimnazjów z Włocławka i gmin ościennych zasiadł dziś w szkolnych ławkach w klasie patronackiej ANWILU. 13 przyszłych techników technologii chemicznej będzie pobierać naukę w systemie dualnym. Teorię poznają we włocławskim Zespole Szkół Chemicznych, podczas gdy jej zastosowanie przećwiczą podczas praktyk zorganizowanych w chemicznej spółce z Grupy ORLEN.

Przemysł chemiczny jest jednym z motorów napędowych światowej gospodarki. Zgodnie z prognozami Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego (CEFIC) wartość obrotu chemikaliami i produktami chemicznymi w 2030 r. wyniesie aż 6,3 bln EUR. Także krajowy segment chemiczny rozwija się szybciej niż wynosi średnia dla pozostałych gałęzi przemysłu w Polsce, stąd też bardzo aktywnie poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Jednym ze sposób na pozyskanie przyszłych kadr jest współpraca ze szkołami zawodowymi. Na takie rozwiązanie w 2016 r. zdecydował się również ANWIL.

Dziś trzeci rocznik absolwentów gimnazjów rozpoczął naukę w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku w klasie patronackiej chemicznej spółki z Grupy ORLEN.

Anna Weckwerth, kierownik Biura Procesów HR w Obszarze Personalnym, przemawiając do uczniów w trakcie uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Chemicznych powiedziała: – Rozpoczynając naukę w klasie patronackiej ANWILU macie szansę dołączyć do grona naszych pracowników i tym samym – zgodnie z naszym motto – tworząc chemię, napędzać przyszłość – zarówno swoją, jak i naszego przedsiębiorstwa oraz polskiej gospodarki. Nasi pracownicy – eksperci w swoich dziedzinach – dołożą wszelkich starań, aby czas, który spędzicie w ANWILU umożliwił Wam praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej w szkole i tym samym ułatwił późniejszy udany start zawodowy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”70″ gal_title=”Pierwszy dzwonek zabrzmiał także dla techników technologii chemicznej”]

wrz 5, 2018

Skip to content