Analitycznie, technologicznie i międzynarodowo o chemii

Czym różni się praca w zawodach branży chemicznej w Polsce i w Czechach? Czy szkoły czeskie są podobne do polskich? Czy w obu krajach kultura pracy jest taka sama? Na te pytania odpowiedź znajdą uczniowie naszej szkoły, którzy wyjadą na 2-tygodniową praktykę zawodową do Ostrawy.

Po raz kolejny nasza szkoła współpracuje z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” z Wrocławia w międzynarodowym programie Erasmus+. W ramach projektu Analitycznie, technologicznie i międzynarodowo o chemii 15 uczniów i uczennic z klas technik analityk i technik technologii chemicznej przez dwa tygodnie realizować będzie pod nadzorem czeskich instruktorów zajęcia praktyczne w Zawodowej Szkole Chemicznej w Ostrawie. W programie zawarto także spotkanie z pracownikami branży w przedsiębiorstwie chemicznym, z którym współpracuje szkoła, oraz wizytę w laboratoriach Uniwersytetu w Ostrawie. W czasie wolnym uczestnicy poznają smaki czeskiej kuchni i walory turystyczne Brna i Ostrawy, czyli największych po Pradze czeskich miast. 

Projekt finansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. 

Skip to content