default
Screenshot
previous arrow
next arrow

Kujawsko-pomorska gęsina w Chemiku – kulinarne warsztaty z Arturem Morozem

W Zespole Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne poświęcone gęsinie, zorganizowane w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”.

Warsztaty poprowadził znany szef kuchni inż. Artur Moroz, który w praktyczny sposób przybliżył uczestnikom tajniki pracy z gęsiną. Tematyka zajęć obejmowała towaroznawstwo, rozpoznawanie mięsa, dobór odpowiednich technik obróbki oraz zasady „zero waste”, czyli umiejętność pełnego wykorzystania każdego elementu tuszki.

Przewodnim motywem spotkania była gęś – symbol tradycji kulinarnej regionu kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy mieli okazję poznać nie tylko klasyczne sposoby przyrządzania tego szlachetnego mięsa, lecz także jego nowoczesne interpretacje, pokazujące, że tradycja może iść w parze z kreatywnością i świadomym gotowaniem.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi adepci sztuki kulinarnej mogli zdobyć nowe doświadczenia, rozwijać swoje umiejętności i odkrywać, jak ważne jest łączenie lokalnych produktów z nowoczesnymi trendami w gastronomii.

Wydarzenie to nie tylko promuje dziedzictwo kulinarne regionu kujawsko-pomorskiego, ale również inspiruje młodzież do świadomego podejścia do gotowania, rozwijania pasji i budowania własnej drogi zawodowej w branży gastronomicznej.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły składają serdeczne podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego za objęcie patronatem i wsparcie tej cennej inicjatywy, która łączy tradycję regionalną z nowoczesnym podejściem do sztuki kulinarnej.

paź 24, 2025

Przejdź do treści