Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

RUN Chłodnia objęła patronatem gastronomię w Chemiku

Kolejna z włocławskich firm zaangażowała się w proces kształcenia specjalistów w Zespole Szkół Chemicznych. Tym razem do grona partnerów placówki dołączyła RUN Chłodnia, która objęła swoim patronatem klasę w której uczą się Technicy Żywienia i Usług Gastronomicznych.

List intencyjny pomiędzy ZSCh i RUN Chłodnią podpisano przy okazji odbywających się w placówce drzwi otwartych. Tym samym firma dołączyła do licznego grona organizacji przedsiębiorstw, które już wcześniej objęły swoim patronatem klasy działające w „Chemiku”. Wśród nich znajdują się: ORLEN Laboratorium, Uzdrowisko Wieniec Zdrój, Instytut Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Warto przy tym wspomnieć, że to nie jedyni partnerzy z którym współpracuje placówka w procesie kształcenia młodych ludzi.

Co to dla nas oznacza? Oczywiście bardzo ważna jest współpraca pomiędzy szkolnictwem zawodowym, branżowym i przedsiębiorcami To również możliwości dotyczące zatrudnienia naszych uczniów, możliwości odbywania staży, praktyk – mówi o współpracy z nowy partnerem dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku Maciej Kowalczyk.

To jednak nie jedyna korzyść jaką uzyskają uczniowie ZSCh.

W ramach współpracy będziemy zapraszać uczniów na wycieczki dydaktyczne. Najlepszych uczniów będziemy chcieli dodatkowo wynagrodzić stypendiami – zapowiada Anna Kostecka, dyrektor działu kadr i płac RUN Chłodni.

Jak dodaje list intencyjny ma dość ogólny zakres, jednak szczegółowe aspekty współpracy zostaną doprecyzowane.

maj 15, 2024

Skip to content