Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Wizyta w hiszpańskim Alicante w ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń

Nauczyciele Zespołu Szkół Chemicznych wraz z przedstawicielami przedsiębiorców oraz innych szkół z branży chemicznej wzięli udział w międzynarodowej mobilności w hiszpańskim Alicante. Celem wyjazdu było rozwijanie kompetencji zawodowych i społecznych oraz umiejętności dzięki wymianie doświadczeń.

To kolejny raz jak Zespół Szkół Chemicznych bierze udział w międzynarodowych projektach w ramach programu Erasmus+. Po raz kolejny również kierunkiem podróży okazała się słoneczna Hiszpania. Przedstawiciele szkół chemicznych z Włocławka i Opoczna oraz reprezentanci przedsiębiorców mieli możliwość uczestniczenia w tzw. Job Shadowing, czyli obserwowaniu pracy innych osób, które uczą się i pracują w hiszpańskim systemie edukacji.

Polska delegacja podczas kilkudniowego pobytu w Alicante odwiedziła m.in. szkołę uczącą w kierunkach przyrodniczo-chemicznych IES Leonardo da Vinci, czy kampus studencki Uniwersytetu w Alicante, gdzie zwiedzili wydział chemiczny. W szkole natomiast odbył się cykl zajęć z uczniami i nauczycielami zarówno praktycznych teoretycznych. Była również możliwość zapoznania się z hiszpańskim systemem edukacji oraz późniejszą ścieżka rozwoju zawodowego.

Wyjazd był również bardzo dobrą okazją do poznania kultury i historii innego kraju oraz do zaznajomienia się z przepięknymi miejscami w Alicante, takimi jak promenada, port czy zamkiem św. Barbary górującym nad miastem. Ostatnim punktem krajoznawczej wycieczki była wizyta w mieście Elche, gdzie znajdują się niezliczone gaje palmowe.

Warto nadmienić, że w ramach programu Erasmus+ uczniowie i nauczyciele odwiedzili w ramach wyjazdów studyjnych i staży takie kraje jak: Hiszpania, Niemcy, Włochy, Dania i Czechy. Każdego roku również zarówno uczniowie kierunków chemicznych oraz gastronomiczno-turystycznych biorą udział w wymianach w ramach dwutygodniowych staży zagranicznych.

 

 

 

 

Alicante

 

 

IES Leonardo da Vinci, przyrodniczo-chemicznym

maj 9, 2024

Skip to content