Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

ERASMUS+, czyli międzynarodowa przygoda z zawodem uczniów Chemika

Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku bierze udział w kolejnym projekcie programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET), prowadzone przez Fundację Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”.

Po raz kolejny grupa uczniów Zespołu Szkół Chemicznych wzięła udział w stażu zagranicznym, tym razem w Czechach. Przez dwa tygodnie 15 osobowa grupa pracowała i uczyła się w restauracjach Ostrawie, a wszystko w ramach programu Erasmus+.

Tym razem uczniowie z kierunków gastronomicznych technikum i branżowej szkoły I stopnia udali się do Czech. Tego rodzaju wyjazdy są wspaniałą okazją nie tylko do zdobycia doświadczenia zawodowego, ale również do poznania kultury innego kraju czy rozwijania międzynarodowych znajomości.

Uczniowie klas 3 i 4 technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz szkoły branżowej na kierunku kucharz, mieli możliwość pracy w 8 restauracjach na terenie czeskiej Ostrawy. Podczas zajęć pomagali w przygotowywaniu potraw, rozwijali umiejętności kulinarne oraz zdobywali nowe umiejętności. Ponadto odbyły się wizyty studyjne, a w ramach poznawania kultury innych krajów uczniowie „Chemika” zwiedzili m.in. Brno czy poznali urocze miejsce w Morawskim Krasie takie jak przepaść Macocha czy jaskinie Punkveni.

mar 28, 2024

Skip to content