Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Pamięci pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej

W miniony wtorek 7 listopada br. poczet sztandarowy Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku wraz z delegacją nauczycieli uczestniczył w 84. Rocznicy aresztowania Bp. Michała Kozala, kapłanów, alumnów oraz nauczycieli Włocławka i okolic.

Wydarzenie związane jest z Jubileuszem 900-lecia Diecezji Włocławskiej, rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Następnie odbył się przemarsz pielgrzymki pod pomnik upamiętniający Bł. Bp. Michała Kozala, alumnów Seminarium Duchownego we Włocławku oraz nauczycieli zamordowanych w czasie II wojny światowej.

lis 8, 2023

Skip to content