Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Za nami pierwsze wspólne zajęcia w EkoSzkole MPEC

Zgodnie z zapowiedziami uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych wspierają działania EkoSzkoły Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku, zdobywając jednocześnie doświadczenie zawodowe.

Za nami pierwsze zajęcia w EkoSzkole. Tym razem szkołę ekologiczną prowadzoną przez MPEC odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku. Była to również pierwsza okazja do zaangażowania się w akcję uczniów Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku, którzy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wspierają działania proekologiczne.

Zarówno młodsi jak i starci uczniowie rozpoczęli zajęcia od zwiedzenia zakładu. Była zatem możliwość zobaczenia laboratorium oraz prześledzenia produkcji ciepła. Po wizycie w części produkcyjnej odbyły się warsztaty ekologiczne. Podczas lekcji ekologicznej próbowano znaleźć odpowiedź na pytania związane z produkcją ciepła oraz z racjonalnym gospodarowaniem. W ramach eksperymentu wykorzystano m.in. kamerę termowizyjną aby móc uchwycić ciepło w obrazie.

Były to jedne z cyklu zajęć ekologicznych organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku.

paź 20, 2023

Skip to content