Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

EkoSzkoła. MPEC i ZSCH wspólnie o ekologii

Działające w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplej Centrum Edukacji Ekologicznej „EkoSzkoła” powraca. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z włocławskich szkół będą mogli tu dowiedzieć się jak powstaje ciepło systemowe i zgłębią tajniki ekologii. Miło nam poinformować, że w działalność EkoSzkoły włączą się również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku.

W poniedziałek, 2 października przed budynkiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku odbyła się inauguracja EkoSzkoły. W przedsięwzięciu udział będą mieli również uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Zadaniem uczniów z kierunku technik analityk i technik ochrony środowiska  będzie prowadzenie lekcji i warsztatów ekologicznych w formie zabaw dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ponadto uczniowie z klasy technikum organizacji turystyki wykorzystają dotychczas nabyte umiejętności w zakresie animacji czasu wolnego i przygotują gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju forma spotkań będzie nie tylko okazją do podzielenia się wiedzą z najmłodszymi ale również również dzięki temu uczniowie z „Chemika” zdobędą kolejne doświadczenia.

paź 5, 2023

Skip to content