zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Profesjonalna kamera termowizyjna w Chemiku
26 września 2023
0

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku wzbogacił się o profesjonalną kamerę termowizyjną. Zakup sfinansowano w ramach projektu EKOZAKRĘCENI z grantu Fundacji ANWIL.

Przypomnijmy, że zakup kamery termowizyjnej związany jest nie tylko z kształceniem uczniów Zespołu Szkół Chemicznych na kierunku technik ochrony środowiska, ale będzie to również narzędzie, dzięki któremu zbadamy skuteczność termoizolacyjną budynku szkoły czy ewentualne problemy związane z dystrybucją ciepła wewnątrz budynku lub też ze stratami ciepła.

Zakupiona kamera jest profesjonalnym narzędziem markowej firmy. Kamera termowizyjna Bosh GTC 600 C jest urządzeniem wykorzystywanym do szybkiego wykrywania różnic temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Posiada zakres pomiarowy od –20°C do +600°C. Ponadto wyposażona jest w pojemny akumulator, możliwość robienia zdjęć i zapisywania ścieżek audio. Rozdzielczość czujnika podczerwieni to 256×192 px, a kamera umożliwia jednocześnie wyświetlanie obrazu z podczerwieni i obrazu rzeczywistego.

Zakup kamery sfinansowano ze środków Fundacji ANWIL w ramach projektu EKOZAKRĘCENI realizowanego w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.

 

Skip to content