Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

EKOZAKRĘCENI w Chemiku – pełna relacja wideo

Piknikowo, sportowo i ekologicznie – tak było podczas pikniku ekologicznego EKOZAKRĘCENI, który zorganizowany został w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku w ramach programu Fundacji ANWIL pn. „Zielono nam – II edycja”.

W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się piknik ekologiczny pod hasłem EKOZAKRĘCENI. To również tytuł projektu realizowanego ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Zielono nam – II edycja”.

Ideą projektu jest podejmowanie działań o charakterze proekologicznym, w tym m.in. poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla dzieci i młodzieży, organizację pikniku ekologicznego czy wydarzeń sportowych.

W ramach projektu powstał zielony kącik, gdzie młodzież będzie mogła w przyszłości się relaksować ale również organizować lekcje na świeżym powietrzu. W tym miejscu stanie również klatka Stephensona z ręcznymi przyrządami meteorologicznymi oraz elektroniczna stacja pogodowa. Szkoła zakupiła również kamerę termowizyjną, która posłuży nie tylko kształceniu młodzieży na kierunku technik ochrony środowiska ale również pozwoli na zbadanie ewentualnych strat energetycznych budynku.

Piknik ekologiczny był również okazją do zapozna się z tematem bioróżnorodności czy szeroko pojętej ekologii. Wszystko za sprawą warsztatów przygotowanych przez Ligę Ochrony Przyrody i Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. O racjonalnym gospodarowaniu odpadami oraz o recyclingu opowiedział również przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej SANIKO.

Warto wspomnieć, że w ramach działań przewidzianych w projekcie odbyły się również warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych. Warsztaty rozpoczęły się od wizyty w pracowni chemicznej, gdzie oprócz ciekawych doświadczeń uczniowie Chemika zorganizowali pokazy robienia papieru czy zapachowych mydełek.

W ekologiczne akcje włączyli się również uczniowie i nauczyciele z kierunków technik fryzjer i fryzjer. Tego dnia powstały fantastyczne stylizacje, w tym upięcia włosów oraz makijaże nawiązujące do natury.

Poniżej publikujemy zdjęcia i relację wideo.

Projekt EKOZAKRĘCENI realizowany jest ze środków Fundacji ANWIL z programu „Zielono nam – II edycja”.

wrz 26, 2023

Skip to content