Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

EKOZAKRĘCENI w Chemiku – zapowiedź

W miniony czwartek w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się piknik ekologiczny pod hasłem EKOZAKRĘCENI. To również tytuł projektu realizowanego ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Zielono nam – II edycja”.

Ideą projektu jest podejmowanie działań o charakterze proekologicznym, w tym m.in. poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla dzieci i młodzieży, organizację pikniku ekologicznego czy wydarzeń sportowych. W ramach projektu powstał również zielony kącik, gdzie młodzież będzie mogła w przyszłości się relaksować ale również organizować lekcje na świeżym powietrzu. W tym miejscu stanie również klatka Stephensona z ręcznymi przyrządami meteorologicznymi oraz elektroniczna stacja pogodowa. Szkoła zakupiła również kamerę termowizyjną, która posłuży nie tylko kształceniu młodzieży na kierunku technik ochrony środowiska ale również pozwoli na zbadanie ewentualnych strat energetycznych budynku.

 

wrz 19, 2023

Skip to content