zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Z „Chemika” do Vicenzy z Erasmus+
23 lipca 2023
0

Kolejny już raz grupa uczniów z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku odbyła staż zagraniczny we Włoszech. Również tym razem grupa młodzieży gościła w przepięknej Vicenzie, gdzie pracowali w najlepszych restauracjach pod czujnym okiem doświadczonych szefów kuchni.

Staże zagraniczne z Erasmus+ to wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz do wypoczynku w ciepłych, południowych krajach. 18 czerwca grupa 12 uczniów Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku z kierunków związanych z gastronomią rozpoczęła 2-tygodniowy staż w ramach programu Erasmus+. Tym razem również kierunkiem wyjazdu były słoneczne Włochy i miasto Vicenza. To właśnie tam uczniowie mieli możliwość pracować pod opieką doświadczonych szefów kuchni, zdobywając wiedzę z zakresu kuchni włoskiej, wegetariańskiej i śródziemnomorskiej. Staże zagraniczne mają za zadanie dzielenie się doświadczeniami, zatem uczniowie z Polski zaprezentowali również swoje rodzime dania, w tym m.in. pyszne pierogi.

Oprócz pracy i zdobywania doświadczenia zawodowego uczniowie zwiedzili również przepiękne miejsca w słonecznych Włoszech. To właśnie w Vicenzie, Veronie i Wenecji zapoznali się z włoskim klimatem, piękną pogodą i wspaniałą historią i architekturą.

To kolejny już raz jak uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku odbywają staże zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Do tej pory mieli okazję zwiedzić takie kraje jak Włochy, Niemcy oraz Czechy.

Liderem realizowanego projektu jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego FAVEO.

Skip to content