zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Fryzjerzy z „Chemika” z wizytą u seniorów
14 kwietnia 2023
0

Młodzież z klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku wzięła udział w kolejnej akcji wolontariackiej, odwiedzając Dom Dziennego Pobytu w Urszulewie. W ramach tego wyjątkowego spotkania, młodzi fryzjerzy mieli okazję zrobić coś miłego dla seniorów, oferując im profesjonalne usługi w postaci malowania paznokci, robienia fryzur oraz makijażu.

Inicjatywa ta nie tylko przyniosła radość i uśmiech na twarzach mieszkańców Domu Dziennego Pobytu, ale również stworzyła możliwość wymiany doświadczeń i ciekawych rozmów pomiędzy młodzieżą a seniorami.

Akcje wolontariackie są stałym elementem działań w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Młodzież regularnie angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne, mające na celu pomaganie potrzebującym oraz rozwijanie empatii i odpowiedzialności społecznej. Odwiedziny w Domu Dziennego Pobytu w Urszulewie były jednym z wielu takich przedsięwzięć, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Podczas wizyty w Domu Dziennego Pobytu, młodzi fryzjerzy zapewnili seniorom profesjonalne usługi związane z pielęgnacją paznokci, fryzurą i makijażem. Nie tylko pomagali w poprawie wyglądu, ale również spędzali czas na rozmowach z mieszkańcami, słuchając ich historii i życiowych doświadczeń.

Spotkanie było nie tylko okazją do okazywania pomocy seniorom, ale również doskonałą lekcją dla młodzieży. Uczestnictwo w takiej akcji pozwala młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak empatia, szacunek dla drugiego człowieka, komunikacja interpersonalna oraz zdolności organizacyjne. Daje również możliwość zrozumienia potrzeb osób starszych oraz ich codziennych wyzwań i problemów.

Skip to content