Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Natalia Galczak z „Chemika” zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie rzeźbiarskim

Natalia Galczak (1 ta – technik analityk) zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego.

We wtorek (4 kwietnia) w Zbiorach Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców w tym prestiżowym konkursie. Uczestnicy pochodzili z całej Polski, a nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych oraz w ramach kategorii prac nadesłanych i tych tworzonych „na żywo” podczas spotkania w Centrum Kultury Browar B.

Łącznie do konkursu zakwalifikowało się 136 nadesłanych rzeźb oraz 86 prac tworzonych w CK Browar B. Nagrody w konkursie przyznało Muzeum Ziemi Kujawskiej, Centrum Kultury Browar B, Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Efektem prac, które powstały jest wydany przez Muzeum katalog oraz wystawa pokonkursowa.

Stanisław Zagajewski urodził się ok. 1927 r., zm. 4 kwietnia 2008 r. we Włocławku. Był samoukiem, artystą z nurtu Art Brut, sztuki prymitywnej, surowej, intuicyjnej; rzeźbił w glinie. Dzieła artysty są prezentowane w prestiżowych galeriach całego świata.

Wystawę pokonkursową składającą się ze 116 prac możecie obejrzeć do 7 maja 2023r. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej.

kwi 4, 2023

Skip to content