Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Justyna Cymerman, Maciej Konarzewski i Wiktoria Wąsikowka – duma „Chemika” w sportach walki

Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy nie tylko w zawodach, w których się kształcą ale również w ramach swoich pasji. Trójka uczniów z „Chemika” od wielu lat trenuje kickboxing w Akademii Mieszanych Sztuk Walki pod czujnym okiem trenera Daniela Tobjasza.

Justyna Cymerman (Technik technologii chemicznej), Wiktoria Wąsikowska i Maciej Konarzewski (Kucharz) to reprezentanci sportów walki, którzy w ostatnim czasie odnoszą znaczące sukcesy sportowe. Ich postawa pokazuje, że aby to osiągnąć konieczne jest podjęcie wyzwań, determinacja i ciężka praca.

Ostatnie sukcesy to zdobycie tytułu Mistrza Województwa Pomorskiego przez Macieja Konarzewskiego, czy srebrnego medalu przez Wiktorię Wąsikowską. Był to jednocześnie sprawdzian przez Mistrzostwami Polski i Pucharem Świata, który jeszcze w marcu odbędzie się w Austrii. Justyna Cymerman również może się pochwalić dużymi sukcesami, w tym m.in. brązowym medalem zdobytym podczas Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu we Włoszech.

Justyna Cymerman oraz Maciej Konarzewski otrzymali również na początku tego roku nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za osiągnięcia sportowe. Zakwalifikowali się oni również do kadry Polski, zatem przed nimi sezon przygotowawczy do kolejnych startów i zgrupowanie jako test przed Pucharem Świata w Austrii.

lut 28, 2023

Skip to content