Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Konkurs w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Karolina i Natalia z klasy 3 tf oraz Małgorzata i Weronika z klasy 3 ta doskonale wiedzą co oznaczają związki frazeologiczne i jak zastąpić wyrazy modne. Uczennice wzięły udział w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego każdego roku, zainicjowany został przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest propagowanie różnorodności językowej na całym świecie oraz podkreślenie znaczenia języka ojczystego jako narzędzia kultury i dziedzictwa narodowego.

Podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak konkursy językowe, wystawy i spotkania, które mają na celu propagowanie wiedzy o językach i kulturze danego kraju. W ramach tego dnia zachęca się również do nauki i pielęgnowania języka ojczystego oraz innych języków, które są ważne dla danego kraju lub regionu.

Gratulujemy naszym uczennicom doskonałych wyników w szkolnym konkursie w ramach „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego „.

lut 21, 2023

Skip to content