Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Dziś Tłusty czwartek! W Chemiku pączki, faworki i inne słodkości

Tłusty Czwartek to tradycyjny dzień, który zawsze cieszy się wielką popularnością w Polsce. W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku uczniowie również postanowili włączyć się w obchody tego święta i zorganizowali warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywali różnego rodzaju słodkie przysmaki.

W ramach akcji uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku przygotowywali pączki, faworki oraz gniazdka. Podczas warsztatów młodzi adepci sztuki kulinarnej uczyli się, jak przygotować ciasto, formować kształty i smażyć słodkie przysmaki. nie mogło również zabraknąć pączków z ziemniaków, które od zeszłego roku są prawdziwym hitem „Chemika”.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w procesie wypieku pączków, faworków i gniazdek. Pod okiem doświadczonych nauczycieli, młodzi adepci cukiernictwa poznali tajniki sztuki przygotowywania tradycyjnych polskich słodkości.

lut 16, 2023

Skip to content