zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Dziś Tłusty czwartek! W Chemiku pączki, faworki i inne słodkości
16 lutego 2023
0

Tłusty Czwartek to tradycyjny dzień, który zawsze cieszy się wielką popularnością w Polsce. W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku uczniowie również postanowili włączyć się w obchody tego święta i zorganizowali warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywali różnego rodzaju słodkie przysmaki.

W ramach akcji uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku przygotowywali pączki, faworki oraz gniazdka. Podczas warsztatów młodzi adepci sztuki kulinarnej uczyli się, jak przygotować ciasto, formować kształty i smażyć słodkie przysmaki. nie mogło również zabraknąć pączków z ziemniaków, które od zeszłego roku są prawdziwym hitem „Chemika”.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w procesie wypieku pączków, faworków i gniazdek. Pod okiem doświadczonych nauczycieli, młodzi adepci cukiernictwa poznali tajniki sztuki przygotowywania tradycyjnych polskich słodkości.

Skip to content