Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Chemicy w Czechach – Analitycznie, technologicznie i międzynarodowo o chemii (ATOM)

Uczniowie z Zespołu Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku uczestniczyli w stażu zagranicznym w Czechach. Piętnastu młodych chemików miało możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz poznania kultury sąsiedniego kraju.

Projekt pn. „Analitycznie, technologicznie i międzynarodowo o chemii (ATOM)” – to kolejne przedsięwzięcie w ramach ERASMUS+ skierowane dla młodzieży z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Przyszli technicy analitycy i technicy technologii chemicznej poprzez staże zagraniczne mają możliwość zdobywania nowych doświadczeń w międzynarodowym towarzystwie.

Dwutygodniowa wizyta tym razem odbyła się w Czechach, a celem młodzieży z „Chemika” były wizyty studyjne w zakładach pracy oraz realizacja praktyki zawodowej w laboratoriach. Dzięki zagranicznej wizycie była możliwość zapoznania się z metodami pracy oraz ze sprzętem jakimi dysponowały pracownie chemiczne. Oprócz samej pracy młodzież miała możliwość zwiedzenia Ostrawy, w tym przepięknego Zoo, które znajduje się w tym mieście. Zobaczyli również stare miasto czy wieżę widokową, z której rozciąga się widok na okolicę oraz panoramę Beskidów. Uczestnicy odwiedzili również najciekawsze miejsca i atrakcje Brna.

Staż w Czechach był kolejnym z realizowanych projektów ERASMUS+ w Zespole Szkół Chemicznych. Do tej pory uczniowie jak i nauczyciele odwiedzili takie kraje jak: Dania, Niemcy, Włochy czy Hiszpania.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wyjazdu do Czech.

lis 18, 2022

Skip to content