Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Pamięci aresztowania bł. bp. Michała Kozala, księży, alumnów i nauczycieli z Włocławka

W poniedziałek przypadała 83. Rocznica aresztowania przez gestapo bł. bp. Michała Kozala, księży, alumnów i nauczycieli z Włocławka. Z tej okazji odbyły się uroczystości, w których uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku.

O godzinie 18.00 we włocławskiej katedrze odbyła się uroczysta Msza św. sprawowana w intencji zmarłych kapłanów, alumnów i nauczycieli, którzy zostali aresztowani przez gestapo. Po nabożeństwie odbyła się procesja do miejsca upamiętniającego uwięzienie miejscowej inteligencji. Przy pamiątkowej tablicy złożono kwiaty i wiązanki oraz zapalono znicze.

Bł. bp. Michał Kozal jest patronem Włocławka. 8 października 2002 roku Rada Miasta uchwałą nr 96/XLVI/2002 promulgowała uznanie przez Stolicę Apostolską błogosławionego Michała Kozala Patronem Miasta Włocławka. Czternastego czerwca 1987 roku w Warszawie, podczas słynnej mszy przed Pałacem Kultury i Nauki, papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji biskupa Michała Kozala.

 

lis 9, 2022

Skip to content