Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Chemia da się lubić – przekonywali uczniowie ZSCH. Konkurs podsumowujący projekt

Zespół Szkół Chemicznych uzyskał grant Fundacji ANWIL w ramach programu „Uczę się z ANWILEM”. Zadaniem programu była popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod.

Projekt Zespołu Szkół Chemicznych jest jednym z 15 zwycięskich, które Fundacja ANWIL wyłoniła spośród 26 zgłoszonych w ramach programu grantowego „Uczę się z ANWILEM”. Dzięki temu na realizację założonych celów szkoła otrzymała 13000 zł.

Pomysł z „Chemika” pn. „Chemia da się lubić” zakładał cykl zajęć edukacyjnych oraz przygotowanie nowoczesnych lekcji chemii w postaci multimedialnej.

ały projekt obejmował najpierw cykliczne spotkania co miesiąc po 3 godziny, kiedy to uczyliśmy się i przeprowadzaliśmy różne doświadczenia. Drugim etapem było nagranie filmów instruktażowych z wcześniej przygotowywanych doświadczeń, filmów które pokazują naszą pracę, pracę chemików. – mówi Michalina Spryszyńska, uczennica Chemika

Uczniowie szkół podstawowych, poza lekcjami multimedialnymi, mieli również okazję przyjrzeć się pracy chemików na żywo, a także samemu przeprowadzić doświadczenia, które wcześniej widzieli na filmach instruktażowych.

Zamysł projektu był taki, aby uczniów szkół podstawowych, głównie klas ósmych, które kończą szkołę podstawową zainteresować i żeby mieli oni możliwość zobaczenia tej chemii na żywo. Oni niestety mają chemię tylko w teorii, a my dysponujemy laboratoriami. – mówi Ewa Pogonowska-Szadkowska, nauczycielka w Chemiku.

Dodatkowo, poza warsztatami odbył się także konkurs, w którym uczniowie musieli odpowiedzieć na 15 pytań które dotyczyły wszelkich dziedzin życia patronki Zespołu Szkół Chemicznych – Marii Skłodowskiej-Curie.

cze 13, 2022

Skip to content