Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego w Chemiku – „Język polski – to lubię”

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń.

Polszczyzna jest jednym z 25 największych języków na świecie, posługuje się nią ponad 40 mln ludzi w Polsce i poza jej granicami. Jest ona symbolem tożsamości narodowej: 92 proc. Polaków uważa, że tym, co spaja naród, jest właśnie język.

Dla podkreślenia problemu dbałości o poprawność języka polskiego Zespół Humanistyczny  ZSCh organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którego ważnym elementem jest konkurs skierowany do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych.

Termin składania prac upływa 13 kwietnia 2022.

Poniżej do ściągnięcia regulamin i oświadczenie dla chętnych do udziału w konkursie. ZAAPRASZAMY

 

mar 18, 2022

Skip to content