Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Udzielili pierwszej pomocy ciężko rannej kobiecie. Estera z „Chemika” i Adrian z „Samochodówki”

Zachowali się jak bohaterowie ale za takich się nie uważają. Estera i Adrian udzielili pierwszej pomocy ciężko rannej kobiecie w wypadku samochodowym. Teraz chcą się dalej szkolić w kierunku ratownictwa.

Estera uczy się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Tego dnia wracała wraz z Adrianem (Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku) wracali samochodem z wykładów. Los chciał, że napotkali na sytuację zaraz po wypadku, w którym ciężko ranna została kobieta. Byli pierwsi na miejscu zdarzenia, którzy zdecydowali się udzielić pomocy poszkodowanej. Zabezpieczyli oni do czasu przyjazdu służb medycznych miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy rannej kobiecie.

Postawa młodych ludzi bez wątpienia zasługuje na pochwałę i tak też się stało. Zarówno Estera jak i Adrian otrzymali stosowne gratulacje od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. Jak podkreślają – chcieliby dalej poszerzać swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i być może uzyskać kwalifikacje pozwalające pracować im jako ratownicy.

Doceniając zaangażowanie uczniów i chęć rozwoju dyrektorzy szkół zwrócili się do włocławskiego WOPR-u o możliwość zorganizowania kursu pierwszej pomocy. Uczniom zaproponowano szkolenie nadające kompleksowe uprawnienia, w tym: kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs ratownika wodnego oraz kurs na patent sternika motorowodnego.

Jeszcze raz gratulujemy wzorowej postawy młodym ludziom, stawiając ich za przykład godzien naśladowania.

gru 7, 2021

Skip to content