zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Udzielili pierwszej pomocy ciężko rannej kobiecie. Estera z „Chemika” i Adrian z „Samochodówki”
7 grudnia 2021
0

Zachowali się jak bohaterowie ale za takich się nie uważają. Estera i Adrian udzielili pierwszej pomocy ciężko rannej kobiecie w wypadku samochodowym. Teraz chcą się dalej szkolić w kierunku ratownictwa.

Estera uczy się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Tego dnia wracała wraz z Adrianem (Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku) wracali samochodem z wykładów. Los chciał, że napotkali na sytuację zaraz po wypadku, w którym ciężko ranna została kobieta. Byli pierwsi na miejscu zdarzenia, którzy zdecydowali się udzielić pomocy poszkodowanej. Zabezpieczyli oni do czasu przyjazdu służb medycznych miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy rannej kobiecie.

Postawa młodych ludzi bez wątpienia zasługuje na pochwałę i tak też się stało. Zarówno Estera jak i Adrian otrzymali stosowne gratulacje od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. Jak podkreślają – chcieliby dalej poszerzać swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i być może uzyskać kwalifikacje pozwalające pracować im jako ratownicy.

Doceniając zaangażowanie uczniów i chęć rozwoju dyrektorzy szkół zwrócili się do włocławskiego WOPR-u o możliwość zorganizowania kursu pierwszej pomocy. Uczniom zaproponowano szkolenie nadające kompleksowe uprawnienia, w tym: kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs ratownika wodnego oraz kurs na patent sternika motorowodnego.

Jeszcze raz gratulujemy wzorowej postawy młodym ludziom, stawiając ich za przykład godzien naśladowania.

Skip to content