Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Różowa skrzyneczka również w Chemiku

Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie uczniów naszej szkoły do Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku trafiły dwie różowe skrzyneczki. Akcja Różowa Skrzyneczka jest ogólnopolską akcją mającą na celu zapewnienie środków higienicznych dla kobiet.

Skrzyneczki pojawiły się już wcześniej w kilku włocławskich szkołach i instytucjach. Zamontowana w Chemiku jest 12-tą funkcjonującą we Włocławku.

Młodzież naszej szkoły zadecydowała, że taka skrzyneczka jest potrzebna, w związku z tym stwierdzam – jest potrzebna. Aktywizowanie młodych ludzi to świetna rzecz, która pokazuje im że mogą coś zmienić. Przyklaskuję i jestem na tak – mówi Maciej Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych.

Istotnym elementem akcji jest to, żeby w skrzyneczce znajdowały się środki higieniczne. Oprócz wsparcia w tym zakresie organizatora akcji, deklarację uzupełniania skrzyneczki zgłosili uczniowie i pracownicy szkoły.

Naszym zadaniem jest w zasadzie skomunikowanie tych osób i żeby to wszystko się kręciło i tworzył się nowy standard. – mówi Agnieszka Budindorf, która wspiera akcje.

lis 15, 2021

Skip to content