zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Rozpoczynamy współpracę z Wyższą Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
29 kwietnia 2021
0

Miło nam poinformować o nawiązanej współpracy Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. List intencyjny w tej sprawie podpisano w miniony czwartek.

Na podstawie podpisanego listu intencyjnego zrealizowany zostanie wspólny projekt Zespołu Szkół Chemicznych i Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku pn. „Klasa Akademicka”.

Klasa akademicka przeznaczona jest dla uczniów szkół branżowych, zainteresowanych kontynuacją nauki w kierunku hotelarskim, gastronomicznym, turystycznym w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Uczniowie mogą rozwijać zainteresowania związane z branżą HoReCa oraz turystyką. Absolwenci tego profilu będą mogli podjąć studia na preferencyjnych warunkach w WSTiH, przygotowujące do pracy zawodowej w szeroko pojętym sektorze turystycznym.

Celem jest podnoszenie poziomu nauczania, a także rozwój kadr naukowych i dydaktycznych oraz wymiana inicjatyw i idei służących rozwojowi środowiska szkolnego oraz akademickiego, a w szczególności popularyzacja i promocja hotelarstwa, gastronomii oraz turystyki.

Skip to content