Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

25 miejsce w województwie Zespołu Szkół Chemicznych. Ranking „Perspektyw”

Sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego – to kryteria, które decydują o pozycji technikum w corocznym rankingu perspektyw. W tym roku Zespół Szkół Chemicznych zajął 25 miejsce w województwie.

Ranking „Perspektyw” to najbardziej wyczekiwana i miarodajna analiza szkół w Polsce. Corocznie kapituła konkursu analizuje wyniki uzyskiwane podczas egzaminów maturalnych i zawodowych osiągane przez ubiegłorocznych absolwentów. Pod „lupę” trafiają także wyniki uzyskiwane przez uczniów podczas 41 wybranych ogólnopolskich olimpiad. W efekcie powstaje lista klasyfikująca szkoły (jedynie dla młodzieży i jedynie te, w których egzamin maturalny zdawało co najmniej 12 osób; łącznie to 1743 technika) w całej Polsce.

W tegorocznej edycji bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się także Technikum nr 2 działające w Zespole Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej-Curie. Nasza szkoła zgromadziła na swoim koncie 44,57 punktu i w ślad za tym została sklasyfikowana na 25 pozycji w województwie kujawsko-pomorskim.

Do czołowej „500” techników w Polsce zabrakło niewiele. Od przyznania ZSCh tytułu „Brązowej Szkoły” dzieliło w tym roku Chemika jedynie 0,84 punktu. Niemniej, wynik uzyskany w tegorocznym rankingu należy uznać za bardzo dobry i potwierdzający zaangażowanie uczniów, nauczycieli i pracowników w rozwój szkoły.

mar 10, 2021

Skip to content