Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Czujemy chemię do Europy! – międzynarodowa wymiana doświadczeń z Erasmus Plus

W 2021 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Czujemy chemię do Europy, który finansowany jest ze środków programu Erasmus Plus przeznaczonych na rozwój kształcenia zawodowego.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele uczestniczą w międzynarodowych mobilnościach rozwijających kompetencje zawodowe i społeczne. Uczniowie klas techniczno-chemicznych zrealizują u zagranicznych pracodawców praktyki zawodowe, a nauczyciele poszerzą wiedzę i umiejętności w ramach obserwacji uczestniczących i wymianie doświadczeń z zagranicznymi pedagogami.

Organizacjami partnerskimi projektu są AVO w Schkopau (Niemcy) oraz Escuela de Idiomas Carlos V w Madrycie (Hiszpania).  Liderem konsorcjum projektowego jest Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność”.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli od udziału w projekcie. Doświadczenia w pracy w międzynarodowym zespole, nowe umiejętności zawodowe, udoskonalenie komunikacji w języku obcym – to tylko część kompetencji, które rozwiniecie. Czekają też wycieczki po zabytkach Europy, wrażenia kulturowe i kulinarne oraz bezcenne międzynarodowe przyjaźnie 😊

sty 17, 2021

Skip to content