zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Magdeburg 2019. Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy.
18 marca 2019
0

Grupa uczniów Zespołu Szkół Chemicznych uczestniczyła w kolejnym zagranicznym wyjeździe do Magdeburga. W ramach niego zdobywali doświadczenie zawodowe oraz poznawali inną kulturę.

Był to kolejny zagraniczny wyjazd przyszłych kucharzy i hotelarzy z „Chemika”, natomiast w Magdeburgu uczniowie ZSCH gościli już wcześniej. Tego typu szkolenia zagraniczne są bardzo dobą okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego w międzynarodowym towarzystwie. Również tym razem przez dwa tygodnie zespół 15 uczniów gościł w ośrodku hotelowo-restauracyjnym Bildungsnetzwerg. Mieli oni możliwość zdobycia nowych umiejętności w pracy w profesjonalnej kuchni i restauracji. Przygotowywali i serwowali owoce morza, a ponadto uczyli się zasad serwowania win czy parzenia kawy. W ramach codziennych zajęć realizowano również projekty w ramach dodatkowych szkoleń.

Wizyta i praca w Niemczech była również bardzo dobrą okazją do poznania kraju. W ramach wyjazdów i wycieczek uczniowie „chemika” zwiedzili m.in. Magdeburg oraz Berlin. Była to również świetna okazja do integracji międzykulturowej z grupami młodych osób z innych krajów.

Jak piszą sami uczniowie po zakończonej zagranicznej praktyce: Podczas tego wyjazdu czuliśmy się jak w innym świecie… W świecie fantazji i wrażeń. Przyjazd do Magdeburga okazał się być odizolowaniem od rzeczywistości i spełnieniem naszych marzeń. Każdego dnia ekscytacja nabierała tempa. Nauczyliśmy się współpracy, samodzielności i otworzyliśmy się na nowy świat.

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku od kilku lat mają możliwość kształcenia się i odbywania staży za granicą. Dotychczas odwiedzili m.in. Niemcy czy Włochy. Warto dodać, że również nauczyciele uczący w Zespole Szkół Chemicznych uczestniczyli w warsztatach w Danii. Wszystko dzięki współpracy szkoły z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego Faveo.

Tegoroczne i ubiegłoroczne działania były możliwe do zrealizowania dzięki projektowi „Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy”, który realizowany jest z programu Erasmus+ i został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Tematem wiodącym projektu jest wymiana doświadczeń w pracy z klasami coraz bardziej zróżnicowanymi kulturowo i językowo oraz integracja uczniów ze specjalnymi potrzebami.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wyjazdu do Magdeburga.

Wycieczka do Magdeburga i Berlina

« z 2 »

 

 

 

Zajęcia zawodowe

« z 2 »
Skip to content