Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Tydzień Życzliwości w „Chemiku”. Ciekawe akcje i wyjątkowi goście

Społeczność Zespołu Szkół Chemicznych włączyła się w akcję „Życzliwy Włocławek”, która w naszej szkole będzie miała miejsce w dniach 11-15 marca. Dodatkowo na zaproszenie „Chemika” już 20 marca Włocławek odwiedzi prof. Mariusz Jędrzejko. Nie zabraknie również sportowych atrakcji.

Działania w ramach akcji „Życzliwy Włocławek” już się rozpoczęły, m.in. za sprawą konkursu plastycznego na plakat mówiący o życzliwości. Plakaty te możemy zobaczyć m.in. na szkolnych korytarzach. We wtorek odbędzie się projekt Titanic, który dla uczniów klas pierwszych przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki z klas o profilu turystycznym. Będzie to nie tylko okazja do wykazania się sprawnością i pomysłowością ale również świetna okazja do integracji. We wtorek odwiedzimy również Centrum Kultury Browar B i zobaczymy spektakl „Fenika” oraz wykład psychologa przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 23 i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Środa upłynie pod znakiem bezpieczeństwa, a gościem specjalnym będzie funkcjonariusz Straży Miejskiej Krzysztof Urbański, który zaznajomi młodzież z technikami samoobrony oraz opowie o tym jak zachować się w przypadku różnych zagrożeń.

Bardzo intensywnie zapowiada się również czwartek. Rozpoczniemy od wizyty gości z Politechniki Warszawskiej, którzy opowiedzą nam o zjawisku Cyberprzemocy. Ponadto w tym dniu zaplanowano również konkurs talentów oraz zabawę w nieco inną wersję „głuchego telefonu”.

Akcja „Życzliwy Włocławek” będzie miała swój finał 20 marca w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. W tym dniu bowiem odbędzie się integracyjny turniej siatkówki, w którym udział wezmą m.in. reprezentanci nauczycieli i uczniów ZSCH oraz kuratorów sądowych. W tym dniu gościem specjalnym będzie prof. Mariusz Jędrzejko, który w „Chemiku” będzie rozmawiał z uczniami i nauczycielami o sprawach związanych z wychowaniem, postawami oraz zagrożeniami dzisiejszego świata.

Tydzień Życzliwości w Chemiku organizuje społeczność Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku wraz z kuratorami sądowymi.

 

 

mar 11, 2019

Skip to content