Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Uczniowie z Chemika na World Travel Show 2018

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku z klas o kierunku technik obsługi turystycznej odwiedzili międzynarodowe targi turystyczne World Travel Show 2018, które odbyły się w Ptak Warsaw Expo.

Poniżej publikujemy relację, którą opublikowano na oficjalnej stronie wydarzenia oraz galerię zdjęć. (źródło: worldtravelshow.pl)

Dziesiątki tysięcy zwiedzających podczas World Travel Show 2018

Bez wątpienia Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show to najważniejsze wydarzenie dla zainteresowanych podróżami w naszym regionie Europy. Tłumy zainteresowanych szturmowały Ptak Warsaw Expo pomiędzy 19 a 21 października 2018 roku.

Taka frekwencja jest efektem zainteresowania zarówno ofertą firm, które prezentowały się na targach, ale także chęci spotkania z najbardziej znanymi podróżnikami w Polsce. Podczas wykładów i prezentacji, które zamieniały się w wymianę opinii i porad, zaprezentowali się m.in. Aleksander Doba, Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Mela Mała Reporterka, Beata Pawlikowska czy słynna Śnieżna Pantera, czyli Andrzej Bargiel. Podczas spotkań z nimi do zrobienia sobie zdjęcia, czy wzięcia pamiątkowego autografu na egzemplarzu książki ustawiały się kolejki chętnych.

Zwiedzający mogli poruszać się po trzech salonach – Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Camper&Caravan oraz Warszawskim Salonie Jachtowym. Krajem partnerskim tej edycji targów były Stany Zjednoczone Ameryki, których stoisko było reprezentowane na najwyższym możliwym w Polsce szczeblu.

– Bardzo się cieszę, że tu jestem, że mogę otworzyć pierwszy pawilon amerykański na WorldTravelShow – mówiła podczas uroczystego otwarcia ambasador Stanów Zjednoczonych, Georgette Mosbacher. – Cieszę się również, że będą mogła pochwalić się państwu Stanami Zjednoczonymi. Sto lat temu Ameryka odegrała rolę w odrodzeniu Polski, nasze historie są ze sobą nierozłącznie związane, nasze narody również wiele łączy. Nasze relacje opierają się na bardzo silnych fundamentach – mówiła przedstawicielka USA w Polsce, która wyraźnie dobrze czuła się na Ptak Warsaw Expo, jak i w naszym kraju – Chcę powiedzieć, że zaczęłam się już chwalić Polską. Wtedy, kiedy jestem w Stanach to chwalę się właśnie Polską, bo tu jest mój drugi dom – opowiadała w piątek ze sceny podczas World Travel Show.

Stoisko Stanów Zjednoczonych to tylko jedna z wielu atrakcji. Podczas World Travel Show prezentowały się też inne, równie odległe kraje, jak Sri Lanka, Kazachstan, Meksyk, Kuba czy Dominikana. Obok nich prezentowały się dumnie regiony – zarówno te bliskie, jak Kowno, jak i te dalsze jak węgierski Pest czy położona nad Morzem Czarnym ukraińska Odessa. Wspaniałą reprezentację wystawiły polskie miasta, regiony i województwa. Zapraszały do siebie mniejsze i większe miasta, jak m.in. Tomaszów Mazowiecki, turystycznie atrakcyjne części Polski, jak Kociewie, czy całe województwa – reprezentowane przez Warmię i Mazury, Śląsk, Lubelskie i Mazowsze. Na miejscu można było zapoznać się z kompleksową ofertą hoteli i noclegów, miejsc atrakcyjnych turystycznie –na długie minuty zwiedzający zatrzymywali się przy odtworzonej z pietyzmem makiecie Kanału Elbląskiego.

Najmłodszych magicznym i arktycznym blaskiem przyciągała strefa przygotowana przez Nelę Małą Reporterkę. Jej Strefa Arktyczna przybliżała wszystkie ciekawostki związane z niedostępnym dla większości podróżujących miejscem na naszej planecie.

Na World Travel Show pojawili się też – oczywiście – organizatorzy wyjazdów i wycieczek. Bez problemu można było zarezerwować zarówno wczasy typu all inclusive, jak i wycieczki do tak odległych i egzotycznych kierunków jak Bhutan, czy… Korea Północna. Wystawcy przygotowali na targi oferty ze zniżkami, co dodatkowo przyciągało na ich stoiska.

W Salonie Camper&Caravan swoją ofertą zaprezentowali producenci i dystrybutorzy camperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych, turystycznych pojazdów specjalnych i autokarów. Na stoiskach wystawców zobaczyć można było ponad 200 camperów i przyczep. Duża część z nich znalazła swoich nabywców pierwszego dnia – wystawcy z dumą mówili, że ponad połowę asortymentu w sobotę i niedzielę prezentowali jako „sprzedaną”. W sumie nabywców znalazło ponad 100 camperów.

Wydarzeniu towarzyszył zlot caravaningowy z udziałem 314 załóg z całej Europy. Specjalnie dla uczestników zlotu zaprezentował się słynny kabaret Łowcy .B. Nowością była strefa Ski&Outdoor Show prezentująca odzież, akcesoria, sprzęt kempingowy, pojazdy, sprzęt sportowy oraz ścianki wspinaczkowe.

Podczas Warszawskiego Salonu Jachtowego 2018 ofertę zaprezentowali producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, houseboatów, pontonów, sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji. Podczas trzech dni targowych można było zobaczyć kilkanaście jednostek żaglowych, ponad 50 luksusowych łodzi motorowych, a także spektakularne łodzie sportowe oraz houseboaty. Również w tym salonie wystawcy odnotowali rekordową liczbę nabywców na prezentowane jednostki – piątek określili mianem „najbardziej udanego dnia branżowego na targach jachtów w historii Polski”. W strefie Hosted Buyer podczas targów odbyło się w sumie 123 spotkania B2B.

Targi zakończyły się wielkim sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym. – Tu można było spotkać wielu fantastycznych ludzi, którzy inspirują, do tego by otworzyć się na podróżowanie – podkreślał Tomasz Bargiel, który oczarowany był atmosferą World Travel Show i który podczas piątkowej gali odebrał specjalną nagrodę. Wielka radość towarzyszyła przedstawicielom wygranych w konkursie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Zwycięzcą został Zespół Staromiejski w Toruniu, a w gronie wygranych znaleźli się także: Ulica Piotrkowska w Łodzi, Stare Miasto w Zamościu, Katedra Gnieźnieńska, Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek w Mosznej, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni.

Laureatami pierwszej edycji Warsaw Travellers Festival – Travelmania 2018 zostali: w kategorii Podróżnik Stulecia Polski Niepodległej Tony Halik (pośmiertnie). W kategorii Osobowość Stulecia Polski Niepodległej nagrodę otrzymała Elżbieta Dzikowska. W kategorii Wyczyn Roku 2018 – nagrodę otrzymał Andrzej Bargiel. W kategorii Blog Roku 2018 – nagrodę otrzymała Globstory. W kategorii Osobowość Podróżnicza 2018– nagrodę otrzymał Aleksander Doba. Za 10 lat inspirowania Polaków do poznawania świata oraz do otwartości i tolerancji wobec innych kultur Nagrodę Specjalną otrzymała Martyna Wojciechowska. Przyznano także dwa wyróżnienia: za wkład pracy włożony w przygotowanie oraz promocję projektu – nagrody otrzymali ekipa Busem przez Świat i Tomasz Habdas. Uroczystą galę poprowadziła Dorota Wellman.

[Best_Wordpress_Gallery id=”74″ gal_title=”Uczniowie z Chemika na World Travel Show 2018″]

lis 7, 2018

Skip to content