Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Turystyka. Sukces w piątej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce!

Patrycja Lis laureatką piątej, jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W ty roku tematem przewodnim była: „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Olimpiada miała na celu zainteresowanie i przedstawienie przez  uczestników dziedzictwa kulturowym regionu, z którego się wywodzą, zainteresowanie ich własnymi „korzeniami” poprzez poznanie, kontakt z rdzennymi mieszkańcami i ich kulturą oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obrzędów itp. Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce było zaprezentowanie zasobów i walorów kulturowych swojego regionu, a także lokalnych produktów i atrakcji turystycznych z zakresu kultury ludowej.

Centralny etap Olimpiady składał się z kilku części:

  • Testu wiedzy
  • Prezentacji regionu
  • Organizacji i sprzedaży trzydniowej imprezy turystycznej

Olimpiada została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Patrycja miała możliwość w jej trakcie – sprawdzić  swoją  wiedzę i umiejętność potrzebne do pracy w branży turystycznej,  poszerzyć zainteresowania  w zakresie turystyki,wygrać wspaniałe nagrody rzeczowe i podróżnicze w tym m.in. letni obóz w Hiszpanii.

Uzyskując tytuł najpierw finalisty a później laureata Patrycja została zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej otrzymując maksymalną liczbę 100 punktów. Tytuł laureata umożliwia również uczennicy przyjęcie na wybraną wyższą uczelnię z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”Turystyka. Sukces w piątej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce!”]

kwi 11, 2018

Skip to content