Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Wielkanocny konkurs w „Chemiku” rozstrzygnięty. Najpiękniejszy mazurek z Boniewa!

We wtorek (27 marca) w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się konkurs wielkanocny pn. Mazurki Świętami Malowane, w którym udział wzięło kilkanaście szkół z regionu. Nagroda główna przypadła Dorocie Baszewskiej i Natalii Guziejewskiej ze szkoły w Boniewie.

Zadaniem uczestników było dekorowanie mazurków wielkanocnych według własnego pomysłu. W zmaganiach udział wzięli uczniowie starszych klas ze szkół podstawowych z Włocławka, Baruchowa, Smólnika, Błennej, Boniewa, Kruszyna, Chocenia, Izbicy Kujawskiej, Lubrańca i Kłóbki.

Przygotowane mazurki wielkanocne oceniało jury złożone z profesjonalistów. Byli to przedstawiciele branży cukierniczej oraz restauracyjnej z Włocławka i regionu.

Jak zgodnie podkreślili członkowie Jury – prace były wykonane wyjątkowo profesjonalnie i w bardzo pomysłowy sposób. Widać było zaangażowanie młodzieży oraz nawiązania do tradycji strojenia wielkanocnych mazurków. Wszyscy z uczestników otrzymali wyróżnienia i podziękowania, a zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu:

 • I miejsce – Dorota Baszewska, Natalia Guziejewska. Boniewo
 • II miejsce – Patrycja Okońska, Katarzyna Kurlapska. Błenna
 • III miejsce – Patrycja Jasińska, Magdalena Rosiak. Choceń

Konkurs wpisał się nie tylko w naszą tradycję ale również dał możliwość zaprezentowania się uczniów ZSCH. Tradycja, w tym zwyczaje kulinarne są bowiem istotnymi elementami nauki w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Przy okazji lekcji warsztatowych, przyszli kucharze i pracownicy lokali gastronomicznych uczą się tradycyjnej kuchni polskiej. Warto dodać, że aż 35 uczniów włocławskiego „Chemika” zostało niedawno docenionych przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbeckiego poprzez przyznanie stypendiów za osiągnięcia w przedmiotach zawodowych.

 

Skład Jury:

 • Właścicielka restauracji Tawerna w Brześciu Kujawskim Lucyna Szatkowska
 • Dyrektor Hotelu Ratuszowy – Elżbieta Znaniecka
 • Mendażer Restauracja Impresja – Barbara Warczygłowska
 • Zakład Cukierniczy w Czerniewicach – Arkadiusz Olczak
 • Kierownik Szkoleni Praktycznego zawodowego ZSCH – Urszula Mętlewicz

Sponsorzy:

 • Tawerna w Brześciu Kujawskim, Lucyna Szatkowska
 • Restauracja Impresja, Mirosław Pawłowski
 • Twój Market
 • Zakład Cukierniczy w Czerniewicach, Arkadiusz Olczak
 • Piekarnia Dubielak z Gostynina,
 • Urząd Marszałkowski

[Best_Wordpress_Gallery id=”56″ gal_title=”Wielkanocny konkurs w „Chemiku” rozstrzygnięty”]

mar 29, 2018

Skip to content