Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

35 uczniów z Chemika ze stypendiami. Druga szkoła w województwie!

Ponad 600 uczniów techników i szkół zawodowych z regionu otrzymało stypendia z rąk marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Uroczyste spotkanie odbyło się we wtorek w Hali Arena Toruń. Drugą co do ilosći grupę w województwie ze stypendiami stanowili nasi uczniowie naszej szkoły! Ponadto Alicja Lis otrzymała specjalne wyróżnienie za jeden z najwyższych wyników.

Łącznie doceniono i objęto wsparciem 622 uczniów z 72 szkół z całego województwa. Wszystko w ramach projektu stypendialnego „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Uczniowie szkół zawodowych otrzymają od 2,5 do 5 tys. zł w roku. Kryterium jakie brano pod uwagę były oceny i szczególne osiągnięcia z zakresu przedmiotów zawodowych.

W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Wsparcie adresowane dla zdolnej młodzieży ze szkół zawodowych uruchamiamy po raz pierwszy, planujemy już kolejne nabory. Pieniądze trafią zarówno do uczniów techników jak i zasadniczych szkół zawodowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Warto zauważyć, że drugą szkołą co do ilości przyznanych stypendiów w tegorocznym projekcie jest Zespół Szkół Chemicznych z Włocławka. Łącznie z „Chemika” stypendia otrzymało 35 osób. Ponadto jedną z wyróżnionych uczennic była uczennica ZSCH Patrycja Lis. Największą liczbę stypendystów osiągnęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (47 stypendystów). Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Nr 2 w Chełmnie (33 stypendystów).

Stypendia otrzymali również uczniowie innych szkół zawodowych z Włocławka, w tym: Branżowej Szkoły I Stopnia START, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Samochodowych oraz Zespołu Szkół Technicznych.

Poniżej publikujemy galerie zdjęć z uroczystości w Toruniu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”35 uczniów z Chemika ze stypendiami marszałka cz. I”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”35 uczniów z Chemika ze stypendiami marszałka cz. II”]

 

mar 16, 2018

Skip to content