zschem.wek@gmail.com 0048 54 412 54 00
Ratownicy WOPR w Chemiku. Ćwiczyliśmy pierwszą pomoc
17 października 2017
0

16 października przypada Dzień Przywracania Czynności Serca ustanowiony przez Europejską Radę Resuscytacji. W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, w tym z prowadzenia masażu serca przeprowadzili ratownicy z WOPR Włocławek.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez ratowników włocławskiego WOPR-u z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Prowadzący spotkanie w kilku grupach zapoznali uczniów „Chemika” ze sprzętem, który służy im do prowadzenia akcji ratunkowych oraz przypomnieli i zaprezentowali procedury i czynności w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy. Po części pokazowej każdy chętny mógł samodzielnie przećwiczyć czynności ratujące życie, w tym masaż serca.

 

Poniedziałkowy pokaz w „Chemiku” był elementem Dnia Przywracania Czynności Serca, w ramach którego podjęto m.in. próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu masażu serca. Pomysłodawcami spotkania byli – uczeń Kacper Czajka wraz z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami.

 

Ciekawym elementem spotkania było również zaprezentowanie działania urządzenia AED, które zazwyczaj możemy znaleźć w urzędach, firmach i instytucjach. Jest to urządzenie, które może wygenerować impuls elektryczny wzbudzający akcję serca, monitoruje stan poszkodowanego oraz udziela informacji o postępowaniu osobie prowadzącej pierwszą pomoc.

« z 2 »
Skip to content