Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Nauka i wypoczynek. Uczniowie Chemika na praktykach w Niemczech

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych odbyli kolejny staż w Magdeburgu. Przyszli kucharze i hotelarze uczyli się zawodu w międzynarodowym towarzystwie, a przy okazji spędzili niezapomniane wakacje.

To była druga edycja zagranicznych praktyk w niemieckim Magdeburgu, w ramach Projektu Welcome Europe! Tym razem wakacje w ośrodku hotelowo-restauracyjnych Bildungsnetzwerg spędziło 22 uczniów z klas o kierunkach gastronomicznych oraz hotelarskich. Uczestnicy mieli możliwość poznania sztuki przyrządzania drinków, zasad parzenia i serwowania kawy oraz win. Największym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie przeprowadzone przez szefa kuchni dotyczące przygotowywania i serwowania owoców morza. Dla większości było to pierwsze spotkanie z ostrygami (!!!).

 

Ponadto odbywały się zajęcia warsztatowe, w ramach których zdobywano umiejętności interpersonalne, w tym również językowe. Dzięki Fundacji Faveo młodzież doskonaliła nabyte w szkole umiejętności w neoklasycystycznej willi Augusta Böckelmanna, w której obecnie mieści się wielopokoleniowe centrum edukacyjno- rekreacyjne z zapleczem hotelowym. Jak opisują uczestnicy projektu – Niemieccy gospodarze przyjęli włocławską młodzież iście po staropolsku. Mieszkaliśmy w komfortowych pokojach, kucharze uwijali się przy planowaniu i przygotowywaniu coraz to wymyślniejszych potraw, a koordynatorzy wymyślali gry i zabawy w których brał udział cały personel hotelu.

 

Oprócz pracy i nauki, zagraniczne praktyki w ramach projektu ”Welcome Europe!”, to również atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Młodzi ludzie mają możliwość zapoznania się z bogatą ofertą kulturalną oraz poznana historii regionu. W ten sposób odwiedzili m.in. Magdeburg czy Lipsk.

[Best_Wordpress_Gallery id=”34″ gal_title=”Uczniowie ZSCH na praktykach w Niemczech”]

wrz 13, 2017

Skip to content