Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Chemicy z klasy patronackiej zakończyli rok szkolny

Młodzi chemicy z klasy patronackiej ANWILU oraz D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. zakończyli pierwszy rok nauki w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. 23 czerwca odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych.

Pierwszą klasę ukończyło 15 przyszłych techników technologii chemicznej oraz 15 techników analityków. Grupa o specjalności technik technologii chemicznej objęta jest patronatem ANWILU, natomiast analitykom patronuje firma D&R Polska.

W ramach współpracy firm z Zespołem Szkół Chemicznych, uczniowie klas chemicznych otrzymali atrakcyjne nagrody i stypendia dla najzdolniejszych.

ANWIL przyznał nagrody pieniężne trójce najlepszych uczniów.  Wśród kryteriów, jakie musieli spełnić najlepsi, były oczywiście wyniki w nauce, ale również wykazanie się szczególnym zaangażowaniem na rzecz szkoły i środowiska naturalnego. Pierwszą nagrodę ufundowaną przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN otrzymał Błażej Jączak. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się natomiast Magdalena Chyżewska (druga nagroda) oraz Sylwia Kwiatkowska (trzecia nagroda). Średnia pierwszej klasy patronackiej ANWILU wyniosła w tym roku 4,44, natomiast siedmioro jej uczniów może się pochwalić średnią powyżej 4,5.

Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A., w trakcie uroczystości powiedział: – Jedną z miar sukcesu jest umiejętność wykorzystywania szans, jakie ofiarowuje nam życie. Dlatego raz jeszcze chciałbym Wam pogratulować, że rok temu wybraliście naukę w klasie patronackiej ANWILU. Przedmioty ścisłe są pasjonujące, jednak przyswojenie wiedzy z ich zakresu wymaga nie lada konsekwencji, cierpliwości i systematyczności. Średnia, jaką wspólnie osiągnęliście powinna być dla Was powodem do dumy, ponieważ jest najlepszym dowodem na to, że w trakcie minionego roku szkolnego z zapałem zgłębialiście wiedzę oraz zdobywaliście umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu technika technologii chemicznej. Jeszcze raz Wam gratuluję, życząc udanego, a przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku, który sprawi, że we wrześniu, pełni nowych sił rozpoczniecie naukę w drugiej klasie.  

Drugoklasiści, którzy we wrześniu powrócą do ław szkolnych – oprócz uczestniczenia w zajęciach organizowanych na terenie spółki – będą także spotykać się z jej pracownikami w czasie wybranych lekcji w ZSCH, które zostaną poprowadzone przez nauczycieli przedmiotu wspólnie z ekspertami z ANWILU. Kolejnym elementem kształcenia przyszłych techników technologii chemicznej będą wizyty studyjne na Politechnice Łódzkiej, z którą włocławska spółka intensywnie współpracuje na niwie badawczej i edukacyjnej.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymali również najlepsi technicy analitycy, którzy uczą się dzięki współpracy z firmą D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o.. W tym przypadku nagrody przyznano trzem najlepszym uczniom klasy pierwszej oraz po jednej nagrodzie dla uczniów klasy drugiej i trzeciej. Wśród nagród znalazły się: laptop, czytniki ebook oraz powerbanki.

Podczas piątkowych uroczystości w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku pożegnaliśmy również absolwentów klas zawodowych o kierunku kucharz oraz fryzjer.

Społeczność Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku wyrazić wdzięczność firmom ANWIL oraz D&R Dispersions and Resins Sp. z o.o. za współpracę oraz wsparcie w zakresie nauki w klasie patronackiej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”32″ gal_title=”Chemicy z klasy patronackiej zakończyli rok szkolny”]

lip 2, 2017

Skip to content