Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Trwa nabór do klasy patronackiej ANWIL

Nauka na profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych naprawdę się opłaca. Będzie to już druga klasa, nad którą patronat objęła firma ANWIL.

Gimnazjaliści, którzy interesują się naukami ścisłymi oraz wiążą swoją przyszłość zawodową z chemią, z pewnością powinni rozważyć naukę w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku na kierunku technik technologii chemicznej. Będzie to kolejna klasa, nad którą patronat sprawuje firma ANWIL.

Specjalistyczne kształcenie

Nauka w klasie patronackiej będzie odbywać się w systemie dualnym, tj. przyszli chemicy będą poznawać teorię podczas zajęć w ZSCH, a umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe zdobywać będą w czasie praktyk w ANWIL-u oraz na warsztatach w szkole. Zajęcia będą odbywać się również przy wsparciu specjalistów z branży chemicznej.

To się opłaca

Oprócz wsparcia merytorycznego ANWIL przygotował również system wsparcia finansowego dla uczniów klasy o kierunku technik technologii chemicznej. Będą to zwroty wydatków na dojazdy, wyprawka szkolna – pakiet startowy, organizacja wyjazdów, wycieczek, wizyt studyjnych, stypendia oraz stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Absolwenci klasy – technik technologii chemicznej Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku będą mieli również możliwość podjęcia pracy w firmie, po spełnieniu oczekiwań pracodawcy z pierwszeństwem w procesie rekrutacji.

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku z klasy 1 i 2 technik technologii chemicznej oraz technika analityka zajęli I Miejsce w konkursie zwieńczającym projekt „Młodzi Włocławianie dla Nauki  Nauka dla Środowiska”. W ramach realizacji projektu przyszli chemicy brali udział w warsztatach z matematyki, fizyki czy chemii. Efektem końcowym konkursu było przygotowanie filmu instruktażowego pn. Oznaczenie zawartości żelaza w próbie metodą spektrofotometryczną.


Kierunki kształcenia:

 • Technik hotelarstwa (Wellness&SPA)
 • Technik żywienia i usług gastronomicznych
 • Kelner (specjalność barmańska)
 • Technik analityk
 • Technik technologii chemicznej (klasa patronacka ANWILU)
 • Technik usług fryzjerskich z wizażem i stylizacją
 • Technik obsługi turystycznej (turystyka uzdrowiskowa)
 • Technik technologii żywności
 • Branżowa Szkoła I Stopnia – Fryzjer
 • Branżowa Szkoła I Stopnia – Kucharz
 • Branżowa Szkoła I Stopnia – Cukiernik
 • Branżowa Szkoła I Stopnia – Piekarz

Wybierając Zespół Szkól Chemicznych na stronie rekrutacji elektronicznej (https://wloclawek.edu.com.pl/kandydat/app/) zaznaczamy odpowiednio:
Dla technikum – techniku nr 2
Dala klas zawodowych – branżowa szkoła I stopnia nr 2

cze 5, 2017

Skip to content