Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

I Miejsce Naszych Chemików! Zobaczmy wyjątkowy film

26 maja 2017 roku w Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku odbyło się uroczyste zakończenie Programu Badawczego „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”.

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych z klasy 1 i 2 technika technologii chemicznej oraz technika analityka zajęli I Miejsce w konkursie zwieńczającym projekt „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”.  W ramach realizacji projektu przyszli chemicy brali udział m.in. w wielu warsztatach z różnych dziedzin nauki, w tym matematyki, fizyki i chemii. Zwieńczeniem projektu było przygotowanie filmu dotyczącego oznaczania zawartości żelaza w próbie metodą spektrofotometryczną, którego zadaniem było przekazanie w sposób atrakcyjny tematu spektrofotometrii.

Uroczystości związane z podsumowaniem programu „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska” rozpoczęła Pani Monika Jabłońska – koordynator Programu Badawczego. W programie wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne z Włocławka, a do II etapu zakwalifikowało się 6 zespołów badawczych. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Urzędu Miasta, Instytucji, oraz zakładów pracy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”26″ gal_title=”I Miejsce Naszych Chemików!”]

maj 31, 2017

Skip to content