Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Z wizytą w Indorama Ventures Poland Sp. z o.o.

Uczniowie klasy 2 ta (technik analityk) odwiedzili firmę Indorama Ventures Poland Sp. z o.o., która jest producentem poliestru oraz przędz wełnianych. Głównym przedmiotem działalności jest produkcja politereftalanu etylenu (PET).

Wizyta odbyła się w ramach Dni Języka Angielskiego, których organizatorem była firma  Indorama Vetures Poland Sp. z o.o. Wizyta młodzieży rozpoczęła się od ciepłeg przyjęcia przez dyrektora Generalnego Mishra Om Prakash oraz pracowników przedsiębiorstwa: Panią Aleksandrę Rybacą i Paa Marcin Zagrobelnego, któr jest zresztą absolwentem Zespołu Szół Chemicznych we Włocławku. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli ciekawą prezentację nt. historii powstawania firmy i jej obecnej prężnej działalności. Uczniowie dowiedzieli się o licznych projektach edukacyjnych i prośrodowiskowych prowadzonych przez firmę. Po czym młodzież zaopatrzona w kaski i okulary ochronne udała się na teren zakładu, aby poznać proces produkcji granulatu PET. PET jest uniwersalnym tworzywem sztucznym wykorzystywanym do produkcji opakowań do napojów, żywności, wyrobów farmaceutycznych oraz różnych produktów przemysłowych. Przyszli chemicy odwiedzili również sterownię i laboratorium wyposażone w doskonałą aparaturę kontrolno-pomiarową. Swoistą atrakcją było wejście na dach firmy, z którego podziwiano otaczający krajobraz. Uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni także na smaczny i obfity poczęstunek. Następnie uczniowie przystąpili do konkursu z okazji Dnia Języka Angielskiego w firmie Indorama. Musieli wykazać się wiedzą z języka angielskiego i wiadomościami o krajach anglojęzycznych. Zwycięzcą został Łukasz Szymczak zdobywając główną nagrodę; zestaw książek i płyt do nauki języka angielskiego. Pozostali uczniowie otrzymali atrakcyjne upominki. Nagrody wręczył Dyrektor Generalny Pan Mishra Om Prakash, który podkreślił jak bardzo cenna jest znajomość języków obcych. Podczas całej wizyty uczniowie posługiwali się językiem angielskim.

[Best_Wordpress_Gallery id=”25″ gal_title=”Z wizytą w Indorami Ventures Poland Sp. z o.o.”]

maj 15, 2017

Skip to content