Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Włocławka

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” w partnerstwie z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku realizuje projekt pn. Program Badawczy MŁODZI WŁOCŁAWIANIE DLA NAUKI – NAUKA DLA WŁOCŁAWKA. Przedsięwzięcie współfinansowane jest w ramach konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka pn. Uczę się z ANWIL. Program Badawczy wspierają Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” sp. z o.o. we Włocławku oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku.

Program Badawczy adresowany jest do uczniów ze wszystkich włocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Ma on przekonać młode pokolenie Włocławian, że nauki matematyczno-przyrodnicze mogą fascynować, inspirować do rozwoju oraz mając zastosowanie praktyczne – mogą generować pozytywne zmiany w otaczającej rzeczywistości. Program badawczy ma pokazać, że chemię, matematykę i fizykę można i należy zgłębiać poprzez konkretne przykłady, studium przypadku czy, jak w przypadku naszych działań, realizację projektów mających swoje odniesienia do ochrony środowiska.

Trwa II etap Projektu Badawczego obejmujący warsztaty z chemii, fizyki i matematyki. Rozpoczęły się również warsztaty psychologiczne dla zespołów badawczych m.in. z zakresu budowania zespołu, motywacji i umiejętności interpersonalnych. Finał Projektu to praca zespołów badawczych nad konkretnym projektem badawczym mającym praktyczne zastosowanie w ochronie środowiska. Utworzona została platforma informatyczna Programu Badawczego:

http://program.fundacjavladislawia.pl; http://program.fundacjavladislawia.pl/panel/

Przedsięwzięcie trwa od grudnia 2016 roku do 31 maja 2017 roku. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem przyjął Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”Młodzi Włocławianie dla Nauki”]

kwi 22, 2017

Skip to content