Screenshot
Slide

Zespół Szkół
Chemicznych

Jesteśmy jedną z największych szkół średnich we Włocławku, która kształci w wielu atrakcyjnych zawodach

previous arrow
next arrow

Bursztynowy Grzebień trafił do Włocławka. Sukces uczennicy ZSCH

Uczennica Zespołu Szkół Chemicznych Anna Pańka zdobyła pierwsze miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów o „Bursztynowy Grzebień”, który odbył się w miniony piątek (7 kwietnia). To prestiżowa nagroda przyznawana każdego roku da najlepszych młodych talentów w zakresie fryzjerstwa, usług kosmetycznych czy odzieżowych.

Konkurs odbywa się w Gdańsku, a oprócz nagród rzeczowych przyznawane są bursztynowe trofea. Zwyciężczyni Anna Pańka jest uczennicą trzeciej klasy fryzjerskiej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. W ramach trzech lat nauki w Zespole Szkół Chemicznych przyszli fryzjerzy otrzymują przygotowanie zawodowe w ramach zajęć teoretycznych oraz praktycznych w pracowni szkolnej. Ponadto przez dwa dni w tygodniu mają praktyki zawodowe w wybranych zakładach fryzjerskich. W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku funkcjonuje klasa zawodowa fryzjerów, w której nauka trwa 3 lata oraz technikum fryzjerskie.

Nagroda zdobyta przez Anię jest prestiżowa w skali całego kraju. W konkursie o Bursztynowy Grzebień udział biorą fryzjerzy z różnych miast w Polsce. Mimo tego, ze uczniowie „Chemika” niemal każdego roku zdobywają wyróżnienia w konkursie, to ostatni raz Bursztynowy Grzebień trafił do Włocławka 6 lat temu. Jak mówi Anna Pańka, zawsze chciała pracować w branży fryzjerskiej i dalej zamierza się rozwijać w tym kierunku. Praca konkursowa polegała na wykonaniu tradycyjnych plecionek oraz tzw. upięcia na włosach modelki.

Ania  będzie dobrym fryzjerem, gdyż ma duży potencjał jak powiedział Daniel Kryska nauczyciel zawodu fryzjerstwa w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.  Na pewno wszystko zależy od niej – dodaje. Przed Anią trudne egzaminy czeladnicze, które umożliwią jej pracę w zawodzie i dalszy rozwój.

Warto dodać, że Ania do konkursu przygotowywała się w Salonie Fryzjerskim Kemon Grażyna Łukaszewska w Brześciu Kujawskim, gdzie odbywa praktyczną część nauki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”18″ gal_title=”Bursztynowy Grzebień trafił do Włocławka. Sukces uczennicy ZSCH”]

kwi 11, 2017

Skip to content